CKSM70-10
70A Crimp Terminal CKSM70-10 for HM series inserts Silver plated 09110006131
| Material | copper alloy |
| Surface | Silver plated |
| Contact resistance | ≤0.5mΩ |
| Wire gauge | |
| -mm2 | 10.0mm2 |
| Stripping length | 15.5mm |
No products in the cart.
Part : CKSM70-10
Order No. : 09110006131
Product Certification : UL CUL CE ROHS DMT IEC-61984
| Material | copper alloy |
| Surface | Silver plated |
| Wire gauge | |
| -mm2 | 10.0mm2 |
| Stripping length | 15.5mm |